WALLMERK ARTWOOD VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCU
ÜRÜN TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, şeffaf, parlak, dekoratif son kat ahşap verniğidir.

KULLANIM ALANLARI

Wallmerk Artwood Su Bazlı Ahşap Verniği her türlü iç ve dış cephelerde kullanılan ahşap doğrama, ahşap cephe kaplaması ve ahşap bahçe mobilyalarında kullanıma uygundur.

ÖZELLİKLERİ

Wallmerk Artwood Su Bazlı Ahşap Verniği ahşabın doğal rengini bozmaz, nefes almasını sağlayarak nem oluşumunu engeller, çatlama ve soyulma yapmaz. Su iticiliği mükemmeldir. Sararmaya karşı dirençlidir.
Çabuk kurur.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yeni yüzeyler, yağ, kir ve talaş tozlarından temizlenmelidir. Eski ahşap yüzeylerde, boyası dökülmüş ya da kaplaması bozulmuş ise, zımparalama yapılmalı ve zımparalama işleminden sonra yüzey temizlenmelidir.

BOYAMA

Wallmerk Artwood Su Bazlı Ahşap Verniği %5-10 su ile inceltilerek fırça veya rulo ile iki veya yüzeyin Emiciliğine bağlı olarak, üç kat, katlar arası 3-4 saat beklenerek uygulanır. Püskürtme tabancası ile Uygulamada, %10-20 su ile inceltilir. Ürün, kimyasal yapısı gereği, uygulamadan hemen sonra yüzey de süt beyaz görünümde olmasına rağmen, kurudukça şeffaf bir yüzey elde edilir.

SARFİYAT

Uygulandığı ahşabın cinsine bağlı olarak, tek katta 1 L ile 10-12 m2 alan kaplanabilir.

AMBALAJ

Wallmerk Artwood Su Bazlı Ahşap Verniği 2,5 lt ve 15 lt 

Depolama

Wallmerk Artwood Su Bazlı Ahşap Verniği direk güneş ışığı almayan +5°C ile +35°C’ lik ortamlarda açılmamış orijinal ambalajlarında raf ömrü 1 yıldır. Aşırı sıcaklık, nem ve dondan korunmalıdır.

GÜVENLİK KURALLARI

S 2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S 3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

S 24/25 : Göz ve cilt temasından kaçınınız.

S 29: Kanalizasyona atmayınız.

S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz