WALLMERK FASSADE NANOTHERMAL GRENLİ PLUS
ÜRÜN TANIMI

Saf akrilik ve silikon emülsiyon esaslı, kendi kendini temizleyebilen, cam kürecik ve özel katkılar içeren mat son kat tekstürlü dış cephe kaplamasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus; binaların dış cephelerindeki sıva, serpme, tarak, beton ve mineral yüzeylerde ayrıca yenileme için rengini kaybetmiş, kendini taşıyabilen silikon veya akrilik esaslı boyaların üzerine uygulanabilir. Nefes alma kabiliyetinin yüksek olması nedeniyle, ısı yalıtım sistemlerinin üzerine özellikle önerilir.

ÖZELLİKLERİ

• Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus kir tutmayan, yüksek su buharı geçirgenliğine, düşük su absorbsiyonuna sahip olup, su iticidir.

• Boyanan yüzeyin nefes almasını, nemin dışarı çıkmasını sağlar. Bu nedenle daima kuru kalır. Esnektir, dökülme ve çatlama yapmaz. 

• Su geçirmez, sürtünme ve yıkanmaya, güneş ışınlarına, deniz kıyılarındaki tuzlu nemin zararlı etkilerine dirençlidir. Küf ve bakteri gelişimine karşı dirençli, neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

• Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru ve temiz olmalıdır. Kirli, tozlu, kabarmış ve eski boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmeli ve yüzey bozuklukları Fassade Akrilik Macunu ile düzeltilmelidir. Yüzey Wallmerk Fassade Astar ile astarlanmalıdır.

• Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının +5°C ile +35°C arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA

• Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır.

• Astar uygulamasından 3-4 saat sonra Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus iri desen istenirse olduğu gibi, ince desen istenirse %5-10 oranında su ile (ağırlıkça) inceltilerek yüzeye tek kat halinde rulo ile tatbik edilir. Çimento esaslı ürünlerin priz sürelerine uyulmalıdır. Boya uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey yağıştan ve dondan korunmalı, bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır. Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır. Her uygulamadan sonra rulo su ile temizlenmelidir.

• NOT: Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus uygulanan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel ve kimyasal etkenlerden korunmalıdır

SARFİYAT

İstenilen tekstüre göre 0,8 - 1,0 kg/m2 dir.

DEPOLAMA

• Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus direk güneş ışığı almayan +5°C ile +35°C’ lik ortamlarda açılmamış orijinal ambalajlarında raf ömrü 2 yıldır.

• Aşırı sıcaklık, nem ve dondan korunmalıdır.

• Ambalaj Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus 20 kg’ lık kovalarda temin edilir. 

• Uyarılar ve Önlemler Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama esnasında ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır. Her uygulamadan sonra fırça veya rulo su ile temizlenmelidir. Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus uygulanan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel ve kimyasal etkenlerden korunmalıdır. 

• Wallmerk Fassade Nanothermal Grenli Plus kesinlikle kanalizasyon ve su kanallarına boşaltılmamalıdır.

GÜVENLİK KURALLARI

S 2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S 3 / 7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

S 24/25: Göz ve cilt temasından kaçınınız.

S 29: Kanalizasyona atmayınız.

S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz

12-1

TEKNİK ÖZELLİKLER