28.10.2014

MAPEI, 2014 YILI EĞİTİM SEMİNERLERİ KAPSAMINDA İLK OLARAK EGE BÖLGESİNDE USTALARIYLA BULUŞTU

Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Mapei, ustalara yönelik düzenlediği, Mapei ürünleri hakkında teknik bilgi ve uygulamaları içeren eğitim seminerlerinin ilkini Ege bölgesinde gerçekleştirdi. Yapı Kimyasalları sektöründe dünya lideri Mapei, Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Wallmerk’ i bünyesine katarak 2013 yılında Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. 5 yıl içerisinde Türkiye’de sektör lideri olmayı hedeflediklerini belirten Mapei Özel Müşteriler Yöneticisi M. Salih HELVACI, “Bu başarıyı elde etmek için   ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve uygulamalar konulu 2014 eğitim seminerlerini Mapei olarak çok önemsiyoruz, yıl boyunca da Türkiye’nin farklı bölgelerinde eğitim seminerlerimiz hızla devam edecektir ” şeklinde iletti.

Wallmerk’in  uzun yıllardır, Türkiye’nin birçok bölgesinde, ustalara yönelik olarak düzenlediği eğitim seminerlerinin bundan böyle Mapei’in ev sahipliğinde gerçekleşmeye devam edeceğini belirten Helvacı, eğitim programının içeriğine ilişkin; “Bölgesel problemleri göz önünde bulundurarak, ustaların işlerini kolaylaştırmaya yönelik pratik kullanım bilgileri veriyoruz. Bu da Mapei gibi küresel bir oyuncunun ürünlerinin daha fazla bilinmesini sağlıyor. Ustalara yönelik olan eğitim seminerlerinin yanı sıra, mimar ve mühendislere yönelik de ürün seminerleri gerçekleştiriyoruz” şeklinde açıkladı.Seminer ve eğitimlerin genel olarak seramik karo uygulamaları, su yalıtımı, yapısal beton tamiri ve ısı yalıtımı alanında bilgi içerdiğini ifade eden Helvacı, güncel teknolojik gelişmeler doğrultusunda doğru uygulama teknikleri, sık rastlanan hatalar ve bu hataların oluşmaması için alınması gereken önlemlerle ilgili ustaları bilgilendirdiklerini iletti. Helvacı ayrıca, “Eğitimlerde, gerekli uygulamalar için doğru malzeme ve uygulama tekniklerinin seçilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Gerek Türk standartları, gerekse de diğer uluslararası standartlarla tanımlanmış malzeme tiplerinin seçimi, yine aynı standartlarla tanımlanan uygulama yöntemlerinin anlatılması ve bunlarla birlikte sürdürebilir çevre için hayati önem taşıyan yapı malzemelerinin zararlı organik bileşen (VOC) yayımı hakkında önemli bilgilere yer veriyoruz” şeklinde açıkladı. Çevreye duyarlılığıyla öne çıkan Mapei Ar&Ge laboratuvarlarında, toplam işgücünün %12’si ‘yeşil’ ürünler geliştirmek için çalışıyor

Mapei Özel Müşteriler Yöneticisi M. Salih HELVACI, Mapei markasının çevreye gösterdiği duyarlılığa vurgu yaparak, “Mapei’nin dünya genelinde en son teknolojiyle donatılmış 18 Ar&Ge laboratuvarında, toplam işgücünün %12’si ‘yeşil’ ürünler geliştirmek için çalışıyor. Mapei Türkiye olarak biz de bu duyarlılığı, uygulayıcı ve son kullanıcılarla paylaşarak sürdürülebilir çevre bilincinin geliştirilmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde iletti. Ege Bölgesinin ardından sıradaki eğitim, Doğu Anadolu bölgesinde 8 Mart Cumartesi günü Van’da gerçekleşecek. Birincisi 14 Ocak tarihinde Bodrum’da başlayan 2014 eğitim seminerlerinin 2. si Denizli’de ustalara ve mimar-mühendislere yönelik gerçekleşirken Ege bölgesinin son eğitim semineri ise Fethiye’ de düzenlendi. Eğitim seminerlerine Doğu Anadolu bölgesi ile devam edeceklerini belirten M. Salih HELVACI, “Mapei olarak yıl boyunca Türkiye’nin her bölgesinde ustalar, mimar ve mühendislerle buluşmaya devam edeceğiz. Sıradaki seminerimiz 8 Mart tarihinde Van - Elite World Van otelde gerçekleşecek” dedi.

DİĞER HABERLER