28.10.2014

YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI MAPEI, ÜRÜN GRUPLARI VE SEKTÖREL GELİŞMELERLE İLGİLİ OLARAK ELBİSTAN'DA SEMİNER GERÇEKLEŞTİRDİ

Mapei,12 Eylül 2014 Grand Elbistan Otel’de gerçekleştirdiği seminer de Hem sektör profesyonellerini hemde tüketicilerini doğru ürün, doğru uygulama ve sektördeki yenilikler hakkında bilgilendirdi. Mimar, mühendis ve ustaların yoğun katılımıyla gerçekleşen seminer de Katılımcılara Isı Yalıtımı ve Dış Cephe Kaplamaları,Su yalıtımı, Endüstriyel Zemin Kaplama Malzemeleri, Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolguları ürün gruplarındaki sektörel gelişmeler ve ürünler hakkında bilgiler aktarıldı.

Seminerlerinde, gerekli uygulamalar için doğru malzeme ve uygulama tekniklerinin seçilmesini sağlamayı da amaçlayan Mapei gerek türk standartları, gerekse de diğer uluslararası standartlarla tanımlanmış malzeme tiplerinin seçimi, yine aynı standartlarla tanımlanan uygulama yöntemlerinin anlatılması ve bunlarla birlikte sürdürebilir çevre için hayati önem taşıyan yapı malzemelerinin zararlı organik bileşen (VOC) yayımı hakkında önemli bilgilere de yer veriyor. Çevreye duyarlılığıyla öne çıkan Mapei Ar&Ge laboratuvarlarında, toplam işgücünün %12’si ‘yeşil’ ürünler geliştirmek için çalışıyor.

Mapei ayrıca dünya genelinde en son teknolojiyle donatılmış 18 Ar&Ge laboratuvarında, toplam işgücünün %12’sini ‘yeşil’ ürünler geliştirmek için çalışıyor. Seminerlerinde de bu duyarlılığı, uygulayıcı ve son kullanıcılarla paylaşarak sürdürülebilir çevre bilincinin geliştirilmesine yardımcı oluyor.

DİĞER HABERLER