28.10.2014

MAPEİ TÜRKİYE, BAYİLERİNİ MAPEİ’NİN ANAVATANI İTALYA’DA AĞIRLADI

Mapei bayileri için düzenlediği Genel Merkez Ziyareti 02 - 06 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Veronica Squinzi ziyarete verdiği önemin göstergesi olarak ilk gün konuklarını en üst düzeyde ve bizzat karşılayarak Türkiye’de kısa sürede gerçekleştirilen önemli başarılardan bahseden bir açılış konuşması yaptı. Veronica Squinzi’nin emeği geçen bayilere teşekkür konuşması ve plaket sunumunun ardından ilgili ürün müdürleri tarafından piyasaya yeni sürülen belli başlı ürünlerle ilgili teknik bir sunum gerçekleştirildi. Mapei yetkilileri ile bir araya gelen bayi temsilcilerine Türkiye’de Mapei çatısı altında önümüzdeki yıllarda uygulanacak ürün gelişim planı, hedef pazar ve uygulama alanları ile satış stratejileri hakkında bilgiler verildi. Mapei genel merkezde yenen öğle yemeği ardından bahsedilen ürünlerle ilgili uygulamalar yapılarak teorik olarak anlatılan konular pekiştirildi. Gezinin 2. günü ise Mapei’ in tüm dünyadaki 18 AR-GE merkezinin en büyüğü olan Merkez Laboratuvar ziyaretiyle başladı. Yeni ürün geliştirmelerinin yanı sıra tüm dünyadaki laboratuvarların koordinasyonunu da sağlayan tesisteki geziden sonra fabrika ziyareti için Mediglia’ya geçildi. Fabrika ziyaretinin ardından, Mapei Türkiye bayileri aynı zamanda İtalya’nın tarihi dokusuyla öne çıkan, Venedik ve Milano gibi şehirlerini de gezme fırsatını yakaladılar. 5 kıtada 33 ülkede toplam 62 üretim tesisine sahip olan Mapei’nin İtalya dışında boya üretimi yaptığı tek tesis Mapei Wallmerk Ankara Polatlı fabrikasıdır.

2013 yılında Wallmerk’i bünyesine katarak Türkiye pazarına giriş yapan Mapei Türkiye’de ki bayi ağını genişleterek büyümeye devam ediyor. Mapei Türkiye Genel Müdürü Alper ÖZER 02 – 06 Nisan tarihlerinde gerçekleşen İtalya gezisine ilişkin değerlendirmesinde “Mapei, 5 kıtada 33 ülkede toplam 63 üretim tesisine sahip. Fakat İtalya dışındaki boya üretimi yaptığı tek tesisi Ankara Polatlı fabrikasıdır. Bu nedenle Türkiye’de bulunan bayileri Mapei için özel bir anlam taşımakta. Bu geziyle Mapei markasını bayilerimize yakından tanıtmayı amaçladık. Dünya devi Mapei’nin İtalya’daki yüksek teknolojilerle donatılmış fabrikasını birlikte ziyaret ettik. Bayilerimizle fırsat buldukça bir araya gelmek, hem üretim tesislerimizi hem de ürünlerimizi yakından tanıtmak gelişen sektör ve Türkiye’de büyüyen Mapei açısından çok önemli. ” dedi.

24 bayi temsilcisinin katıldığı, İtalya gezisinde Ankara bayisi olarak yer alan Koru İnşaat Malzemeleri Ltd. Genel Müdürü Harun Çöl, gerçekleşen geziyle ilgili olarak “Gezi vesilesiyle Mapei’in dünya ölçeğindeki büyüklüğünü ve ürünleriyle yarattığı farklılığı görerek bu ailede yer almış olmanın gururunu yaşadık. Bu geziyi organize eden başta Türkiye Mapei Genel Müdürü Sayın Alper Özer’e ardından tüm Mapei ailesine, katılan tüm bayiler adına teşekkürlerimizi sunarım” şeklinde ifade etti

DİĞER HABERLER