MAPEI POLATLI’DAKİ FABRİKASINDA BOYA ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTTIRIYOR

Geçtiğimiz Mart ayında Wallmerk’i bünyesine katarak Türkiye pazarına giren İtalya’nın dev markası Mapei, Wallmerk’in ürün gamında yer alan boya grubunu geliştirerek aynı marka ile Türkiye pazarında büyüme kararı aldı. Böylece 5 kıtada 31 ülkede toplam 63 üretim tesisiyle hizmet veren Mapei’nin İtalya dışında boya üretimi yapan tek tesisi Türkiye’de oldu.

Mapei Yapı Kimyasalları A.Ş. İç Anadolu Bölge Müdürü Tolga Gülderen Mapei’nin Wallmerk’i satın almasının ardından Wallmerk’in zenginleşen ürün grubu ve pazar hedeflerini değerlendirdi.

“Dış cephe boyalarında en üst kalitedeki pazarı kendimize hedef aldık”

Fabrikamızda hali hazırda; Wallmerk Fassade serisi “dış cephe boyaları”, Wallmerk Farber serisi “İç cephe boyaları”, Wallmerk Artwood serisi “Ahşap Boyaları ve vernikleri” gruplarının üretimi yapılmakta. İnşaat boyaları grubunda her geçen gün ürün çeşitliliğimizi arttırmaktayız. Dış cephe boyalarında en üst kalitedeki pazarı kendimize hedef aldık. Bu başlıkta öne çıkan saf akrilik boyalarımız Wallmerk Extreme ve Wallmerk Nanothermal. Wallmerk Exteme, esnekliği, zorlu iklim koşullarında uygunluğu (Thermal genleşme ve büzüşmeleri tolere edebilme) ve yüksek UV dayanımı ile öne çıkmaktadır. Wallmerk Nanothermal markalı boyalarımız ise; nano teknolojisi sayesinde kendi kendini yenileyebilme özelliği, güneş ışınlarını yüksek oranda reflekte edebilmesi ve böylelikle ısı yalıtımına destek olması, yüksek UV direnci gibi önemli özellikleri ile piyasadaki diğer boya markalarından ayrılmaktadır. Bu tip boyalar yapılan uygulamalarda, daha iyi sonuçlar almamızı sağlıyor.

Gece ve gündüz sıcaklık farklarının çok olduğu bölgemizde daha esnek boyalar kullanmak gerekiyor. Bununla beraber özellikle cephede sürekli hareket eden (çalışan), ısı yalıtım sistemlerinde, mekanik sistemle monte edilen çimentolu ve beton levhalarda (selüloz elyafı ile takviye edilmiş çimentolu levhalarda, ahşap-çimento birleşimli levhalar da ve fiber takviyeli betonlarda) bu tip ürünler kullanmak daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir çözüm sağlamamıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda çimento yonga levhalarda aderans problemini ancak bu sınıftaki yüksek kaliteli ürünler ile çözmek mümkün.

Bölgemizin iklimsel özelliği, yapılarda çimento yonga levhaların kullanımındaki artış ve ısı yalıtımının zorunlu hale gelmesi gibi birçok nedenden dolayı bu sınıftaki boya pazarı hızla büyümekte, bu doğrultuda biz de kapasitemizi arttırmaktayız. Wallmerk Thermetics ısı yalıtım sistemlerini oluşturan tüm birleşenler eksiksiz olarak kullanıldığında ve beraberinde ürün gamımızda yer alan Extreme veya Nanothermal dış cephe boyalarının bu sistemle birlikte kullanılması halinde sistemin garanti süresi 10 yıla kadar çıkmaktadır. Bu da tüketicinin daha güvenle ürün seçmesi için büyük etken olmakta.

Wallmerk ürünleri ile piyasada sağladığımız güveni şimdi MAPEI hacmi ve gücüyle pekiştirdik. Gerek kapasite gerekse kalitemizi sürekli arttırıyoruz. Hem bölgesel farklılıklara göre üretim yapıyor hem de mevsimsel farklara göre ürünlerle piyasa ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bununla birlikte 2014 ve ilerleyen yıllar için yeni tesis yapılması, boya üretim tesisi modernizasyonu, renklendirme makineleri montajı programlandığı gibi devam etmekte.

MAPEI ürünleri dünyanın en prestijli ürünleri arasında yer almakta. Türkiye’de de giderek büyüyen pazarda Mapei ve Wallmerk ürünleri çok yakın gelecekte en çok tercih edilen ürünler olacak. Bu doğrultuda şu anda Bölgemiz’de devam etmekte olan ve ürünlerimizin kullanıldığı birkaç projeden örnekler vererek tüm sektöre üretici, çalışan ve kullanıcılarına başarılı günler dilerim.

1) Proje: Toki Kuzey Kent Projesi

 • Yüklenici: Can inşaat
 • Kullanılan ürün ismi: Wallmerk Extreme, Wallmerk ArtWood

2) Proje: Toki Kuzey Kent Projesi

 • Yüklenici: İpek-Serel
 • Kullanılan ürün ismi: Wallmerk Nanothermal Plus

3) Proje: Akkent 4

 • Yüklenici: Akpınar İnşaat
 • Kullanılan ürün ismi: Wallmerk Fassade Extreme

4) Proje: Sarıtaş konutları

 • EBS inşaat
 • Kullanılan ürün ismi: Wallmerk Fassade Extreme

5) Proje: Gıda ve Tarımcılık Bakanlığı Ek Hizmet Binası

 • Yüklenici: Temelsen Yapı Enerji San Ltd. Şti.
 • Kullanılan ürün ismi: Wallmerk Nanothermal Plus

6) Proje: Kayseri Konut İnşaatı

 • Yüklenici: Erk Mühendislik
 • Kullanılan Ürün İsmi: Wallmerk Fassade Extreme

7) Proje: Kayseri Meydan Cephe Yenileme Projesi

 • Yüklenici: Fahri Taban ve Gülenay Güven İş Ortaklığı
 • Kullanılan Ürün İsmi: Wallmerk Fassade Silikonlu Grenli

DİĞER HABERLER