YAPI SEKTÖRÜNÜN DÜNYA MARKASI MAPEİ, TÜNEL YAPIM TEKNOLOJİLERİ VE EKİPMANLARI İHTİSAS FUARINDA ÜSTÜN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Mapei, Yeraltı İnşaat Ürün Grubunda ki ürünlerinin sektöre tanıtımı için önemli bir fırsat olan ve 28-31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları İhtisas Fuar’ında Yeraltı Teknoljileri Takımı (UTT) ile ziyaretçilerini ağırladı.

1937 yılında Milano’da kurulan 1.400’den fazla ürünü ile dünyada 55.000’ den fazla müşterisine hizmet veren Mapei yeraltı inşaatlarına yönelik de önemli bir ürün grubunu bünyesinde barındırmaktadır. Ürün grupları içerisinde püskürtme beton (shotcrete) için hızlandırıcılar, katkılar, mekanize tünel işleri için ürünler, su yalıtımı, enjeksiyon ve güçlendirme ürünleri gibi üstün teknoloji ürünleri olan Mapei birçok ürün grubunda dünya lideridir.

Mapei Türkiye Genel Müdürü Alper ÖZER fuarla ilgili olarak “ Son dönemde artan altyapı yatırımlarıyla Türkiye, yeraltı inşaat sektöründe dünyanın en hızlı gelişen pazarları arasında yer alıyor ve özellikle mekanize tünelcilikte kaliteli ürün ihtiyacı günden güne artıyor. Yeraltı inşaat sektörünün güçlü firmalarını bünyesinde toplayan bu fuarda, bölgedeki önemli yatırımcılarla bir araya gelerek karşılıklı iş fırsatlarını değerlendirdik. Bundan sonraki hedefimiz en gelişmiş teknolojilerle müşterilerimizin tüm teknik gereksinimlerini karşılamak, böylece çevreye sürekli duyarlılığımızı koruyarak zaman ve uygulama maliyetlerinden tasarruf sağlamaktır” dedi.

Mapei UTT Ürün Müdürü Enrico DAL NEGRO, fuara katılan Mapei UTT takımına bizzat eşlik ettiği fuarla ilgili olarak “Türk müteahhitlerinin dünyada ne kadar başarılı olduğu ortada. Bu büyük tecrübenin ülke içindeki altyapı projelerinde değerlendirilerek ileri teknoloji gerektiren uygulamaların yayılması Mapei olarak bizleri de heyecanlandırıyor ve pazara yenilikçi ürünler sunmaya teşvik ediyor. Çevresel korumayı destekleyen ve tünel sektöründeki profesyonellere yenilikçi çözümler sunan ürünlerle, Mapei Türkiye teknik ekibinin de desteğiyle Türkiye pazarında yer almaktan çok mutluyuz.” dedi.

DİĞER HABERLER