BİZ KİMİZ?

MAPEİ, 1937 yılında Rodolfo Squinzi tarafından İtalya’nın Milan kentinde kuruldu. Küçük bir atölyede 3 kişiyle üretime başlayan MAPEİ, yapı kimyasalları sektöründe bu gün bir dünya lideri ve 5 kıtada toplam 32 ülkede 63 üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor.

Adı İtalyanca “Materiali Ausiliari Per l'Edilizia e l'Industria” (inşaat ve endüstri için yardımcı malzemeler) tanımının kısaltması olan MAPEİ; ilk günden beri İtalya’nın kuruluşuna ve gelişimine tanıklık ediyor. Helenistik dönem yapılarına, ROMA İmparatorluk Mimarisine, Rönesans’a ve İtalya Şehir Devletleri Mimarisine ev sahipliği yapmış bir toplumun yapı kültürünü günümüz teknolojisi ile birleştiren MAPEİ bu gün zengin yapı kimyasalları ürün portföyü ile bir dünya markası konumunda.

Kurulduğu günden bu güne geçen 78 yıllık süreçte MAPEİ sporun, sosyal projelerin ve bilimsel gelişmelerin destekçisi oldu. MAPEİ, dünyanın en büyük spor etkinliklerine kendi teknolojisi ile katkı sunmaktadır. Ayrıca, firmamızın tüm dünyada faaliyet gösteren 18 laboratuvarında 900 personel ARGE araştırmaları yapmakta ve her geçen gün yapı dünyasına yeni teknolojiler kazandırmaktadır.

Mapei, Wallmerk Yapı Kimyasalları A.Ş’yi bünyesine katarak girmiş olduğu Türkiye pazarındaki faaliyetlerini Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde devam etmektedir. 23.000 m² alan üzerine kurulu ve yıllık üretim kapasitesi 250.000 ton olan donanımlı fabrikamız su yalıtım sistemleri, özel harçlar, ankraj harçları, seramik yapıştırıcıları ve derz dolgu malzemeleri, ısı yalıtım ürünleri, iç ve dış cephe kaplamaları, endüstriyel zemin kaplama malzemeleri ve diğer yapı malzemeleri gruplarında yüzlerce ürün ve kaliteli insan altyapısı ile hizmet vermektedir.