WALLMERK FARBER AQUASIL
ÜRÜN TANIMI

Akrilik kopolimer esaslı, silikonlu iç yüzey boyası. Wallmerk Färber Aquasil akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, mat, iç yüzey boyasıdır. 

AMBALAJ

Wallmerk Färber Aquasil 15 lt' lik kovalarda temin edilir. 

KULLANIM ALANLARI

Wallmerk Färber Aquasil her türlü alçı, sıva vb. iç yüzeylerde dekoratif ve koruyucu amaçlı güvenle kullanılır. 

AVANTAJLARI

Wallmerk Färber Aquasil bakteri ve küf oluşumunu önleyen antibakteriyel özellik taşır. Su bazlı, silikon katkılı, silinebilir, kapatma gücü ve teneffüs kabiliyeti yüksek, kokusuz, dekoratif, mat iç cephe boyasıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Wallmerk Färber Aquasil uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru ve temiz olmalıdır.  Kirli, tozlu, kabarmış ve eski boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmeli ve astar färber ile astarlanmalıdır.  Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının +5°C ile +35°C arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA

Astar uygulamasından 2-3 saat sonra Wallmerk Färber Aquasil %10-15 oranında su ile (hacimce) inceltilerek iki kat halinde fırça veya rulo ile tatbik edilir. Katlar arasında 2-3 saat beklenmelidir. 

UYARILAR VE ÖNLEMLER

Wallmerk Färber Aquasil kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır.  Uygulama esnasında ortam sıcaklığı +5°C ile 35°C arasında olmalıdır. Her uygulamadan sonra; fırça veya rulo su ile temizlenmelidir. Wallmerk Färber Aquasil uygulanan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel ve kimyasal etkenlerden korunmalıdır.  Wallmerk Färber Aquasil kesinlikle kanalizasyon ve su kanallarına boşaltılmamalıdır. Uygulama, yukarıda belirtildiği gibi yapılmalıdır. R 22: Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. 

DEPOLAMA

Wallmerk Färber Aquasil direk güneş ışığı almayan +5°C ile 35°C'lik ortamlarda açılmamış orijinal ambalajlarında raf ömrü 2 yıldır. 

GÜVENLİK KURALLARI

S 2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S 3 / 7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından kaçınınız. S 29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.

12-1

TEKNİK VERİLER