WALLMERK FARMER TAVAN
ÜRÜN TANIMI

Akrilik kopolimer esaslı, mat iç yüzey astarı. Wallmerk Färber Tavan akrilik kopolimer esaslı iç yüzey boyasıdır. 

AMBALAJ

Wallmerk Färber Tavan 20 kg'lık kovalarda temin edilir. 

KULLANIM ALANLARI

Wallmerk Färber Tavan her türlü alçı vb. iç yüzeylerde güvenle kullanılır. 

AVANTAJLARI

Wallmerk Färber Tavan su bazlı, kokusuz, kapatma gücü ve teneffüs kabiliyeti yüksek, dekoratif, mat iç cephe tavan astar boyasıdır. 

YÜZEY HAZIRLIĞI

Wallmerk Färber Tavan uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru ve temiz olmalıdır.  Kirli, tozlu, kabarmış ve eski boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmeli ve färber akrilik macun ile düzeltilmelidir. Astar färber ile tek kat astarlanmalıdır.  Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının +5°C ile +35°C arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA

Astar uygulamasından 2-3 saat sonra Wallmerk Färber Tavan %10-15 su ile (hacimce) inceltilerek iki kat halinde fırça veya rulo ile tatbik edilir.  Katlar arasında 2-3 saat beklenmelidir.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

Wallmerk Färber Mat kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır.  Uygulama esnasında ortam sıcaklığı +5°C ile 35°C arasında olmalıdır.  Her uygulamadan sonra fırça veya rulo su ile temizlenmelidir.  Wallmerk Färber Mat uygulanan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel ve kimyasal etkenlerden korunmalıdır.  Wallmerk Färber Mat kesinlikle kanalizasyon ve su kanallarına boşaltılmamalıdır. Uygulama, yukarıda belirtildiği gibi yapılmalıdır. R 22: Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

DEPOLAMA

Wallmerk Färber Tavan direk güneş ışığı almayan +5°C ile 35°C' lik ortamlarda açılmamış orijinal ambalajlarında raf ömrü 2 yıldır. Aşırı sıcaklık, nem ve dondan korunmalıdır.

GÜVENLİK KURALLARI

S 2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S 3 / 7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.
S 16: Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz.
S24/25 : Göz ve cilt temasından kaçınınız.
S 29: Kanalizasyona atmayınız.
S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.

12-1

TEKNİK VERİLER