WALLMERK EPOXY FUGA
ÜRÜN TANIMI

Epoksi reçine esaslı, seramik, mermer, granit, antiasit seramik, cam mozaik ve cam tuğla gibi malzemelerin yapıştırılması ve derzlerinin doldurulmasında kullanılan, kimyasallara ve bakterilere dayanıklı, kolay uygulanan ve temizlenebilen derz dolgu ve yapıştırma malzemesidir.

AMBALAJ

Wallmerk Epoxy Fuga, 5kg’ lik setler halinde temin edilir

KULLANIM ALANLARI

▶Wallmerk Epoxy Fuga, iç ve dış mekanlarda düşey veya yatay uygulamalarda

▶Meşrubat ve meyve suyu endüstrisinde

▶Bira ve şarap endüstrisinde

▶Süt, peynir ve yoğurt endüstrisinde

▶Salça, turşu ve konserve endüstrisinde

▶Et ve balık endüstrisinde

▶İlaç, boya, kağıt vb. endüstrilerde

▶Seramik, mermer, antiasit karo, cam mozaik ve cam tuğla yapıştırılmasında

ve derzlerinin doldurulmasında

AVANTAJLARI

▶Wallmerk Epoxy Fuga, iki bileşenli olup uygulaması kolaydır.

▶Antibakteriyel olup küf, mantar ve bakteri oluşturmaz

▶Üstün yapıştırma ve tutma özelliği sayesinde yatay ve düşey uygulamalarda tüm yüzeylere mükemmel yapışır.

▶Macun kıvamında olup mala ile uygulanabilir.

▶Mükemmel darbe ve aşınma dayanımına sahiptir.

▶Yüzey kürünü aldıktan sonra dona,suya ve ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

▶Birçok kimyasala karşı yüksek dayanıma sahiptir.

▶Zehirli değildir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

▶Wallmerk Epoxy Fuga’nın yapıştırıcı olarak kullanımında uygulama yüzeyinin kir, toz, sıva ve çimento kalıntıları, boya ve yağ gibi ayırıcı maddelerden temizlenmiş, hasarlı ve gevşek beton parçalar yüzeyden uzaklaştırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

▶Seramik uygulamasında yüzey, kuru ve 28 günlük dayanımını almış olmalıdır. Seramik boyutuna bağlı olarak min 4 mm dişli tarak kullanılarak, 2 mm yayılı kalınlık elde edilmeli ve fugaların doldurulmasına ertesi gün geçilmelidir 

▶Wallmerk Epoxy Fuga’nın derz dolgusu olarak kullanımında seramik, antiasit seramik,granit derzlerinin doldurulmasından önce, kullanılan yapıştırıcının yeterli sertliğe gelmesi beklenmelidir. Fuga malzemelerini uygulamadan hemen önce, yüzey seramiğe zarar vermeyecek mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.

UYGULAMA

▶Wallmerk Epoxy Fuga, karıştırılması gereken miktarda ambalajlanmıştır. İki bileşen homojen bir karışım oluşuncaya kadar, 400 - 600 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile en az 3 dakika karıştırılmalıdır.

▶Mala Uygulaması Fuga uygulaması için hazırlanan Wallmerk Epoxy Fuga uygulanacak yüzeye yayılır ve plastik ya da sert kauçuk mala ile derzlere doldurulur. Fazla malzeme derzlerden diyagonal hareketlerle sıyrılır. (Derin derzlerde önce malzemenin çökmesi beklenmeli daha sonra bu işlem tekrarlanmalıdır.) Ortam ve yüzey sıcaklığına bağlı olarak 15 ila 30 dakika kadar beklenir, uygun bir sünger ve sıcak deterjanlı su yardımı ile dairesel hareketler yaparak yüzey temizlenir ve fugalara son şekli verilir Temizlik sırasında kirlenen sünger değiştirilmelidir.

▶Tabanca Uygulaması Hazırlanan Epoxy Fuga, ağızdan dolma tabanca ile derzlere doldurulur. Fazla malzeme derzlerden sert kauçuk bir mala ile diyagonal hareketlerle sıyrılır. (Derin derzlerde önce malzemenin çökmesi beklenmeli daha sonra bu işlem tekrarlanmalıdır.) Ortam ve yüzey sıcaklığına bağlı olarak 15 ila 30 dakika kadar beklenir, uygun bir sünger ve sıcak deterjanlı su yardımı ile dairesel hareketler yaparak yüzey temizlenir ve fugalara son şekli verilir. Temizlik sırasında kirlenen
sünger değiştirilmelidir. 

▶Seramiklerin üzerindeki son film tabakası, uygulamadan 4 ila 10 saat sonra, uygun sünger ve sıcak deterjanlı su yardımı ile dairesel hareketler yaparak temizlenmeli, son temizleme suyuna %10 oranında ispirto eklenerek yüzey silinmelidir. Wallmerk Epoxy Fuga perdah makinesi ile doldurulup keçe ile temizlenmeye de uygundur.

SARFİYAT

Seramik Yapıştırılmasında 1 mm kalınlık için yaklaşık 1,70 kg/m2 dir.

DEPOLAMA

▶Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır.

▶Düzgün depolama koşullarında, üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar, ağızları sıkıca kapatılarak uygun depolama koşullarında saklanmalı ve bir hafta içerisinde kullanılmalıdır.

12-1

 TEKNİK ÖZELLİKLERİ