USTAM MANTOLAMA SIVASI
ÜRÜN TANIMI

Ustam Mantolama Sıvası yapılarda iç yüzey veya dış cepheden uygulanan ısı yalıtım levhalarının sıvanması için geliştirilmiş yüksek nitelikli, polimer ve elyaf takviyeli, su itici özelliğe sahip çimento esaslı mantolama harcıdır.

AMBALAJ

Ustam Mantolama Sıvası 25 kg’ lık torbalarda temin edilir. 

KULLANIM ALANLARI

Ustam Mantolama Sıvası binaların iç yüzey ve dış cephelerinde, Isı yalıtım sistemlerinin tamamlayıcısı olarak, XPS (Extrude Polistren), EPS (Ekspande Polistren), taş yünü vb. ısı yalıtım levhalarının üzerine fileli sıva uygulamasında, Dekoratif sıva ve boya uygulamalarında yüzey düzeltme amaçlı kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Üzerine uygulama yapılacak ısı yalıtım plakaları düzgün ve sağlam sabitlenmiş olmalı, aralarında boşluk bırakılmamalıdır.

Ustam Mantolama Sıvası normal ortam ısısındaki temiz su dolu bir kap içinde homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar 2-3 dakika karıştırılır. 1-2 dakika dinlendirildikten sonra tekrar hafifçe karıştırılır ve uygulamaya başlanır.

UYGULAMA

Tüm plakalar yapışıp, yeterli yapışma mukavemetine ulaştıktan ve duvara dübelleme işlemi yapıldıktan sonra, Ustam Mantolama Sıvası uygulanacak yüzeyin durumuna ve uygulama şartlarına göre 2-6 mm arası kalınlıkta uygulanır. Sıva yüzeyi, istenirse sünger ile düzeltilebilir. Ortam ısısına bağlı olarak yüzey yeterli kürünü aldıktan sonra istenilen görünümde bir kaplama uygulanabilir. Taze sıva yapılmış yüzeyler ilk günlerde olumsuz hava koşullarından ve yüksek sıcaklardan korunmalı, belirli aralıklarla nemlendirilmelidir.

KARIŞIM ORANI

25kg’ lık torba için 5,0–6,0 lt arası su ilave edilmelidir. 

SARFİYAT

Yaklaşık 3,0–5,0 kg/ m2’ dir. 

DEPOLAMA

Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava koşullarına karşı korunmalı, direk güneş ışığından uzak kuru ortamlarda muhafaza edilmelidir. Yukarıda belirtilmiş olan muhafaza koşullarına uyulması halinde raf ömrü 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünün cilt ve göz temasından kaçınılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.