USTAM MANTOLAMA YAPIŞTIRICISI
ÜRÜN TANIMI

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı, içten veya dıştan uygulanan ısı yalıtım levhalarının yapıştırılması için geliştirilmiş yüksek nitelikli, polimer takviyeli, suya ve neme karşı dayanıklı çimento esaslı yapıştırma harcıdır. 

AMBALAJ

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı, 25 kg’ lık polietilen takviyeli kraft torbalarda temin edilir. 

KULLANIM ALANLARI

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı, binaların iç ve dış yüzeylerinde, Duvar ve tavanlarda, XPS (Extrude Polistren), EPS (Expande Polistren), taş yünü vb ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı, uygulama yüzeyi temiz, kuru, düzgün ve sağlam olmalıdır. Tamir gereken yüzeyler Ustam Mantolama Yapıştırıcısı uygulamasından en az 1 gün önce Wallmerk tamir harçlarından uygun olanı ile onarılmalıdır.  Uygulama öncesi yüzeyler nemlendirilmelidir. 

UYGULAMA

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı ortam sıcaklığında (+5°C ile +35°C arasında temiz su dolu bir kap içinde, homojen bir dağılım sağlanıncaya ve topaksız oluncaya dek tercihen düşük devirli bir karıştırıcı veya mala yardımı ile 2-3 dakika karıştırılmalıdır. Ustam Mantolama Yapıştırıcısı 1-2 dakika dinlendirildikten sonra tekrar hafifçe karıştırılarak uygulamaya başlanmalıdır. Kullanım süresi geçmiş harç hem plakadan hem de yüzeyden kazınmalı yerine taze yapıştırma harcı uygulanmalıdır.  İyi bir yapıştırma için yapıştırma harcı levhaların arka yüzeyinin tüm kenarları boyunca sürekli olarak, ortasına ise nokta şeklinde harç uygulanmalıdır. Ustam Mantolama Yapıştırıcısı uygulanmış olan yalıtım levhaları istenilen düzey ve eşitlik sağlanana kadar bastırılarak uygulama yüzeyine yapıştırılır. En erken 24 saat sonra levhaların mekanik olarak dübellenmesi tavsiye edilir. Uygulaması yeni bitmiş yüzeyler olumsuz hava koşullarından ve yüksek sıcaklıklardan korunmalıdır.

KARIŞIM ORANI

Ustam Mantolama Yapıştırıcısı 25 kg’ lık torba için 6 - 6,5 lt su ilave edilmelidir.

SARFİYAT

Yaklaşık sarfiyat 3,0 - 5,0 kg/m2’ dır. Sarfiyat, zemin özelliğine, yapıştırılacak malzemenin boyutuna ve cinsine, ortam ısısına göre değişkenlik gösterebilir.

DEPOLAMA

Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava koşullarına karşı korunmalı,direk güneş ışığından uzak kuru ortamlarda muhafaza edilmelidir. Yukarıda belirtilmiş olan muhafaza koşullarına uyulması halinde raf ömrü 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünün cilt ve göz temasından kaçınılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.