USTAM MİNERAL KAPLAMA
ÜRÜN TANIMI

Ustam Mineral Kaplama, mineral esaslı yüzeyler için geliştirilmiş özel katkılar ve akrilik polimerlerle dayanımı arttırılmış iç ve dış mekanlarda, duvar ve tavanda son kat dekoratif kaplama olarak kullanılan, boyaya hazır yüzey oluşturan, su geçirimsiz çimento esaslı kaplama malzemesidir.

AMBALAJ

Ustam Mineral Kaplama 25 kg’ lık torbalarda temin edilir. 

KULLANIM ALANLARI

Ustam Mineral Kaplama iç ve dış cephede mineral esaslı yüzeylerde mantolama sıvası üzerine boyaya hazır bir dekoratif yüzey oluşturmak amacıyla kullanılır. 

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yüzeyi kir, toz, sıva ve çimento kalıntıları, boya, yağ gibi ayırıcı maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Emici yüzeyler uygulama öncesi nemlendirilmelidir. Yüzeydeki bozukluklar uygulama öncesi uygun bir Wallmerk cephe macunu (akrilik veya çimento esaslı) ile düzeltilmelidir.

UYGULAMA

Ustam Mineral Kaplama ortam sıcaklığında (+5 ºC - +35 ºC arasında) temiz su dolu bir kap içinde, homojen bir dağılım sağlanıncaya ve topaksız oluncaya dek tercihen düşük devirli bir karıştırıcı yardımı ile 2-3 dakika karıştırılır. Hazırlanan harç 1-2 dakika dinlendirildikten sonra homojen bir karışım için tekrar hafifçe karıştırılarak uygulamaya başlanır. 

KARIŞIM ORANI

25kg’ lık torba için 6,0–6,5 lt arası su ilave edilmelidir. 

SARFİYAT

2 mm kalınlık için 2,5–3,0 kg/ m2’ dir. 

DEPOLAMA

Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava koşullarına karşı korunmalı, direk güneş ışığından uzak kuru ortamlarda muhafaza edilmelidir. Yukarıda belirtilmiş olan muhafaza koşullarına uyulması halinde raf ömrü 12 aydır. 

GÜVENLİK KURALLARI

Uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünün cilt ve göz temasından kaçınılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.